Promjene koje je zahtijevao pandemijski scenarij bile su moguće jedino ulaganjem u digitalizaciju. U tom smislu ističu se inicijative poput aplikacije TraceTogether, prvog rješenja u svijetu za otkrivanje COVID-19, koje predvodi vlada Singapura.
- Također, projekt za sprječavanje pandemije korištenjem tehnologije iz grada Taipeija, Tajvan, koji je smanjio registraciju operacija na papiru.
- Ovo su upečatljivi primjeri kako su digitalna rješenja napravila razliku u scenariju pandemije.
- Nije ni čudo, obje su inicijative nagrađene na IDC Smart City, Asia Pacific Awards 2021., u kategoriji Javno zdravstvo i socijalne usluge.
Čak i unutar promjena nakon 2022., prema Deloitteovoj anketi Global Healthcare Outlook 2021, zdravstvene tvrtke prelaze na računalstvo u oblaku. Osim toga, proširuju korištenje podataka i alata za analizu za kontrolu troškova. Studija otkriva da je potrošnja u oblaku porasla za 11% u drugom kvartalu 2020. u usporedbi s istim razdobljem prethodne godine. Prijelaz na Cloud, prema istraživanju, pomaže:
Izradite skalabilnu virtualnu radnu površinu
- Omogućite javljanje i rad na daljinu
- Trendovi zdravstvene tehnologije u 2022
Zdravstveni scenarij se promijenio i trend je da će se 2022. te promjene intenzivirati. Kao rezultat toga, očekuje se da će uključivanje ljudi u donošenje odluka u zdravstvu nastaviti rasti. Također je vjerojatno da će se usvajanje virtualnih upita nastaviti širiti, kao i korištenje Big Data.
Među trendovima koji se očekuju za 2022. su korištenje višekanalne strategije od strane trgovaca u industriji, “nosivi” zdravstveni alati i virtualna rješenja za skrb, uključujući korištenje robota.
- Pogledajte neke od vrhunskih trendova u zdravstvenoj tehnologiji.
Višekanalna strategija za prodavače zdravstvenih proizvoda - Većina igrača u maloprodaji zna da stjecanje povjerenja potrošača uključuje konsolidaciju njihove prisutnosti u više kanala.
U tom smislu, mobilni i stolni oglasi tek su početak.
Kako biste prodali više i doista privukli pozornost potencijalnih kupaca, ključno je ulagati u višekanalnu strategiju.
- Konkretno u području zdravlja, potreba za prilagodbom poslovanju u više kanala prilika je da budete spremni iskoristiti tržište koje se brzo širi, osobito nakon pandemije.
Prema istraživanju McKinseyja, provedenom 2020. i objavljenom 2021., sa 7500 potrošača u 6 zemalja, 79% ispitanika smatra da je dobrobit važna, dok 42% smatra da je to prioritetno područje. Medicinski uređaji, zdravstvene usluge na daljinu i uređaji za praćenje tjelesne aktivnosti i sna spadaju u ovu kategoriju dobrobiti.
Prema ovoj studiji, potrošači namjeravaju ulagati više u proizvode i usluge povezane s blagostanjem u 2022. Međutim, kako bi se iskoristio trend, potrebno je kladiti se na personalizaciju, osim na diverzifikaciju kanala.
Za to je prikupljanje i analiza podataka izvrstan saveznik za učinkovito upoznavanje kupaca i ponudu nečega prilagođenog za njih.
„Nosivi“ i digitalni zdravstveni alati
Monitor za analizu kvalitete sna, sat za praćenje otkucaja srca i aplikacije za upravljanje zdravljem. Pandemija nije samo povećala upotrebu digitalnih uređaja, već je potaknula i rast digitalnih platformi. Podaci prikupljeni ovim uređajima mogu biti korisni u svakodnevnom životu pacijenta, a mogu poslužiti i kao vodič u slučaju potrebe.